I ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ PUPILI

W Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp., 13 kwietnia 2024 roku odbył się pierwszy turniej bilardowy dla pupili w ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa. Turniej zgromadził 22 młodych bilardzistów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp. i Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 9-bil do trzech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Kacper Kraszkiewicz, Eryk Woźniak, Bartosz Wegner, Ryszard Ławniczak, Filip Lisiecki, Wiktoria Latańska, Hanna Kordzińska i Maksymilian Kosecki.

Do strefy pucharowej awansowało czterech zawodników naszego klubu: Eryk Woźniak, Kacper Kraszkiewicz, Bartosz Wegner i Wiktoria Latańska.

Natomiast po rozgrywkach pucharowych do półfinału awansowali w kategorii pupili: Aniela Siekierska z UKS „PAŁUKI” Żnin, Kacper Kraszkiewicz, Eryk Woźniak i Wiktoria Latańska z UKS DRAGON Janowiec Wlkp.

Wyniki półfinałów

Kacper Kraszkiewicz – Eryk Woźniak 3:0

Wiktoria Latańska – Aniela Siekierska 3:0

Finał był popisem przepięknej gry Wiktorii Latańskiej i Kacpra Kraszkiewicza.

Turniej wygrała Wiktoria Latańska z Kacprem Kraszkiewiczem 3:1

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie w turnieju pupili:

Wiktoria Latańska zajęła I miejsce.

Kacper Kraszkiewicz zajął II miejsce

Eryk Woźniak zajął III miejsce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanego turnieju, a zwłaszcza debiutującemu Maksymilianowi Koseckiemu.

Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca

Wiktoria Latańska                               – I miejsce

Kacper Kraszkiewicz                           – II miejsce