I ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ JUNIOREK MŁODSZYCH

W sali bilardowej w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp., 6 kwietnia 2024 roku, odbył się pierwszy turniej bilardowy dla juniorek młodszych w ramach Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej Turniej zgromadził 17 bilardzistek z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp., Łabiszyna i Rogowa. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. Puchary i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 8 bil do trzech wygranych partii. Były to bardzo ciekawe zawody ze względu na udział wielu nowych zawodniczek. Drużynę UKS „DRAGON” reprezentowali: Wiktoria Latańska, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska, Hanna Kordzińska i Aleksandra Lupa.

Do ćwierćfinału awansowała trójka naszych zawodniczek Wiktoria Latańska, Aleksandra Lupa i Anastazja Muślewska. Po zaciętych pojedynkach ćwierćfinałowych tylko Wiktorii udało się awansować do półfinału.

Do półfinału awansowali w kategorii juniorek młodszych: Amelia Mikołajewska z UKS „BILA” Piechcin, Aniela Siekierska z UKS „Pałuki” Żnin, Weronika Konwińska z UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn” oraz Wiktoria Latańska z UKS „DRAGON” Janowiec Wlkp.

Amelia Mikołajewska – Aniela Siekierska 3:0

Wiktoria Latańską – Weronika Konwińska 3:0

Finał był popisem przepięknej gry Amelii Mikołajewskiej i Wiktorii Latańskiej.

Turniej wygrała Amelia Mikołajewska z Wiktorią Latańską 3:2