ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W POOL BILARD - 2024

Po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” zorganizował eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilardzie – 2024. Zawody rozgrywane były 3 marca w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. w odmiany 9 i 10 bil pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Jaromir Brodecki.

Do eliminacji przystąpiło z naszego klubu 5 zawodników. Byli to: Mikołaj Występski, Igor Lipiecki, Kacper Kraszkiewicz, Bartosz Wegner i Eryk Woźniak.

Awans wywalczył tylko w kategorii junior młodszy Mikołaj Występski w odmianę 9 bil, który wygrał wszystkie swoje pojedynki.

Awans w odmianę 10 bil wywalczyli w kategorii junior młodszy zawodnicy, którzy przyjechali do nas z innych klubów:

Jędrzej Hofman z Akademii Bilardowej z Rokietnicy, Michał Kotlarek z UKS „Bila” Piechcin oraz Szymon Wyskida z Klubu Sportowego „Baribal” z Lubina.

Oprócz Mikołaja Występskiego, który dostał się z eliminacji MP Juniorów w Janowcu Wlkp., czwórka juniorek i jeden junior zapewnili sobie awans na Mistrzostwa Polski Juniorów w Kielcach, dzięki turniejom w ramach Junior Tour-ów, które odbyły się w Łodzi w zeszłym roku. Są to Oktawia Brodecka, Wiktoria Latańska, Kalina Muślewska, Anastazja Muślewska i Tobiasz Lisiecki

Wszystkim zawodnikom gratulujemy awansu.