PODSUMOWANIE SEZONU 2023 NA GALI BILARDOWEJ W JANOWCU WLKP.

3 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wlkp. odbyła się XIV Gala Bilardowa podsumowująca sezon bilardowy 2023 w województwie kujawsko – pomorskim w kategorii: pupili, juniorek i juniorów młodszych oraz juniorów starszych. Organizatorami gali bilardowej był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy w Żninie i Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp.

Na Galę Bilardową przybyli następujący goście:

Burmistrz Janowca Wlkp. – Leszek Grzeczka

Zastępca Burmistrza Żnina – Halina Rosiak - Kozłowska

Zastępca Burmistrz Barcina – Hubert Łukomski

Przewodniczący Rady Miejskiej w Barcinie – Janusz Wojtkowiak

Prezes Kujawsko – Pomorskiego Okręgowego Związku Bilardowego – Katarzyna Świtała

Prezes Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Marcin Ruciński

Prezes UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn – Stefan Kryszak

Prezes UKS „Koziki” Rogowo – Łukasz Chojnacki

Przewodniczący Komisji Sportu i Młodzieży Polskiego Związku Bilardowego – Jakub Wojciechowski

Członek Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Bilardowego – Jacek Świtała

Mistrzyni Polski Kobiet w odmianę 9 bil – Bogna Świtała

Sekretarz UKS „Bila” Piechcin – Paulina Pietruszewska

Trener UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn – Weronika Derezińska

Podsumowania sezonu 2023 Kujawsko Pomorskiej Ligi Bilardowej dokonał pan Jaromir Brodecki. Natomiast podsumowania sezonu ogólnopolskiego dokonał pan Jakub Wojciechowski.

Zawodnicy z UKS DRAGON Janowiec Wlkp. wywalczyli w sezonie 2023 drużynowo w Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej:

w kategorii juniorek młodszych I miejsce w składzie: Oktawia Brodecka, Wiktoria Latańska, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska, Hanna Kordzińska i Aleksandra Lupa.

w kategorii juniorów młodszych II miejsce w składzie: Tobiasz Lisiecki, Igor Lipiecki, Mikołaj Występski, Mateusz Szkatulski Filip Lisiecki, Eryk Woźniak, Tymoteusz Głowacki i Bartosz Wegner.

w kategorii juniorek pupili III miejsce w składzie: Wiktoria Latańska, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska Hanna Kordzińska, Aleksandra Lupa, Ryszard Ławniczak, Mikołaj Występski, Mateusz Szkatulski Filip Lisiecki, Eryk Woźniak, Tymoteusz Głowacki, Bartosz Wegner i Kacper Kraszkiewicz.

Indywidualnie w kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Oktawia Brodecka, a w kategorii juniorów młodszych III miejsce zajął Tobiasz Lisiecki.

Nominacje do kadry wojewódzkiej otrzymali: Oktawia Brodecka, Wiktoria Latańska, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska i Tobiasz Lisiecki, którzy będą reprezentować nasz klub na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2023 roku.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy udanego sezonu bilardowego 2023.

Zwieńczeniem gali bilardowej był drużynowy turniej rzutów karnych.

I miejsce zajęła drużyna UKS „Bila” Piechcin

II miejsce zajęła drużyna UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.

III miejsce zajęła drużyna UKS „Pałuki” Żnin

IV miejsce zajęła drużyna UKS „Koziki” Rogowo

V miejsce zajęła drużyna UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn

Wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy wręczała Mistrzyni Polski Kobiet w odmianę 9 bil Bogna Świtała.