UKS Dragon

Pałucka Liga Bilardowa – Finał A

W sali bilardowej w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. rozegrano finał A Pałuckiej Ligi Bilardowej, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. i Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Jaromir Brodecki.

Do ligi bilardowej przystąpiło 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Drużyny grały każdy z każdym rundę wiosenną i jesienną.

2 grudnia 2023 odbył się finał B – finał pocieszenia dla drużyn, które w swoich grupach zajęły trzecie i czwarte miejsce.

Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do finału A, który odbył się 17 grudnia 2023.

Do finału A awansowały z grupy A: BIG SHOT (Paweł Zabłocki, Kacper Spychała) i WCZORAJSI (Wiktoria Osińska, Kamil Lipiecki), a z grupy B: CZARNA BILA (Oktawia Brodecka, Jaromir Brodecki) i B COOL’E (Krystian Walkowiak, Ksawery Walkowiak).

Pałucką Ligę Bilardową wygrała drużyna BIG SHOT w składzie Paweł Zabłocki i Kacper Spychała.. II miejsce zajęła drużyna CZARNA BILA w składzie Oktawia Brodecka i Jaromir Brodecki. III miejsce zajęła drużyna WCZORAJSI w składzie Wiktoria Osińska i Kamil Lipiecki. IV miejsce zajęła drużyna B COOL’E w składzie Krystian Walkowiak i Ksawery Walkowiak.

Wszystkie drużyny startujące w finale A ligi otrzymały pamiątkowe medale i nagrody finansowe.

Wyniki finału A:

1. BIG SHOT –  CZARNA BILA                             1:2                  (3:5;5:0;4:5)
  2. WCZORAJSI –  B COOL’E                                1:2                  (4:5;5:0;1:5)
  3. BIG SHOT –  B COOL’E                                     2:0                  (5:3;5:2)
  4. BIG SHOT –  WCZORAJSI                                2:0                  (5:2;5:3)
  5. CZARNA BILA –  B COOL’E                             2:1                  (5:0;3:5;5:4)
  6. CZARNA BILA –  WCZORAJSI                         1:2                  (5:1;1:5;3:5)