IV ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ PUPILI

W Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp., 9 grudnia 2023 roku odbył się ostatni turniej bilardowe dla pupili w ramach Kujawsko Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej naszego województwa.

Turniej zgromadził 40 młodych bilardzistów z Piechcina, Rogowa, Żnina, Janowca Wlkp. i Łabiszyna. Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Puchar i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 8-bil do trzech wygranych partii w systemie 2 KO. Sędzią zawodów był Jaromir Brodecki. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Ryszard Ławniczak, Eryk Woźniak, Tymoteusz Głowski, Kacper Kraszkiewicz, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska, Filip Lisiecki, Wiktoria Latańska, Hanna Kordzińska, Mateusz Szkatulski i Mikołaj Występski.

Do strefy pucharowej awansowało sześcioro zawodników naszego klubu: Mateusz Szkatulski, Anastazja Muślewska, Wiktoria Latańska, Ryszard Ławniczak, Tymoteusz Głowski i Eryk Woźniak.

Po pierwszej rudzie pucharowej do ćwierćfinału awansowali Anastazja Muślewska i Ryszard Ławniczak.

Ryszard Ławniczak zajął V miejsce.

Do półfinału awansowali: Anastazja Muślewska UKS „Dragon” Janowiec Wlkp., Adam Woźniak, Klaudia Pietruszewska z UKS „BILA” Piechcin i Krystian Walkowiak z UKS „Pałuki” Żnin.

Adam Woźniak – Krystian Walkowiak 3:2

Anastazja Muślewska – Klaudia Pietruszewska 1:3

Finał był popisem przepięknej gry Adama Woźniaka i Klaudii Pietruszewskiej.

Turniej wygrał Adam Woźniak z Klaudią Pietruszewską 3:0

Najlepszym zawodnikiem naszego klubu w tym turnieju była Anastazja Muślewska, która zajęła III miejsce.

Natomiast drużyna w składzie: Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska, Mateusz Szkatulski, Mikołaj Występski, Eryk Woźniak, Tymoteusz Głowski, Kacper Kraszkiewicz, Bartosz Wegner, Filip Lisiecki, Wiktoria Latańska, Hanna Kordzińska i Aleksandra Lupa i Ryszard Ławniczak.

zajęła III drużyno w kategorii pupili w

Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w 2023 roku.

Gratulujemy udanego sezonu bilardowego 2023.

Nasi zawodnicy w turnieju bilardowym zajęli następujące miejsca

Anastazja Muślewska                       – III miejsce

Ryszard Ławniczak                             – V miejsce