UKS Dragon

Podsumowanie XXVI Bilardowych Mistrzostw Polski UKS w Gdańsku

W dniach od 9 do 11 października 2023 w Gdańsku odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w pool bilard, które były rozgrywane w Hali Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku. Wystąpiło łącznie 103 zawodników z 20 klubów z całej Polski, w tym cztery kluby z Pałuk: UKS „Łabiszynianka” Łabiszyn, UKS „Bila” Piechcin, UKS „Pałuki” Żnin i UKS „Dragon” Janowiec Wlkp.

UKS „Dragon” reprezentowany był przez: Anastazję Muślewską, Kalinę Muślewską, Wiktorie Latańską, Mikołaja Występskiego, Igora Lipieckiego i Tobiasza Lisieckiego.

W kategorii pupile - dziewczęta najlepszą zawodniczką naszego klubu była Kalina Muślewska, która przegrała swój pojedynek ćwierćfinałowy o medal i ostatecznie zajęła V miejsce. W tej kategorii Anastazja Muślewska zajęła XIII miejsce, a Wiktoria Latańska zajęła XVII miejsce.

W kategorii pupile – chłopcy debiutujący Mikołaj Występski zajął XVII miejsce.

W kategorii juniorów młodszych najlepszym zawodnikiem naszego klubu był Igor Lipiecki, który przegrała swój pojedynek ćwierćfinałowy o medal i ostatecznie zajął  V miejsce.  Natomiast Tobiasz Lisiecki zajął IX miejsce.

W rywalizacji drużynowej chłopcy i dziewczyny zajęli IX miejsce.

Trener drużyny p. Jaromir Brodecki z okazji 30 – lecia Polskiego Związku Bilardowego otrzymała pamiątkowy medal.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Gdańsku.