III ZAWODY W RAMACH KUJAWSKO - POMORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIGI BILARDOWEJ JUNIOREK MŁODSZYCH

W sali bilardowej Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. 7 października 2023 roku odbył się trzeci turniej bilardowy dla juniorek młodszych w ramach Kujawsko - Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej Turniej zgromadził 11 bilardzistek z Piechcina, Żnina i Janowca Wlkp.

Organizatorem turnieju był Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy i Uczniowski Klub Sportowy „Dragon” w Janowcu Wlkp. Puchary i medale ufundował Kujawsko – Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy. Gry toczyły się w odmianę 10 bil do trzech wygranych partii. Były to bardzo ciekawe zawody ze względu na udział wielu nowych zawodniczek. Drużynę UKS „DRAGON” reprezentowali: Wiktoria Latańska, Anastazja Muślewska, Kalina Muślewska, Oktawia Brodecka, Hanna Kordzińska, Zuzanna Ratajczak i Aleksandra Lupa.

Do półfinału awansowali w kategorii juniorek młodszych: Amelia Mikołajewska, Klaudia Pietruszewska z UKS „BILA” Piechcin oraz Oktawia Brodecka i Kalina Muślewska z UKS „DRAGON” Janowiec Wlkp. Półfinały były pełne emocji i zaciętej walki pomiędzy zawodnikami.

Amelia Mikołajewska – Kalina Muślewska 3:0

Oktawia Brodecka – Klaudia Pietruszewska 3:0

III miejsce zajęła Kalina Muślewska.

Finał był popisem przepięknej gry Amelii Mikołajewskiej i Oktawii Brodeckiej.

Turniej wygrała Oktawia Brodecka z Amelią Mikołajewską 3:1

Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca

Oktawia Brodecka            – I miejsce

Kalina Muślewska             – III miejsce

Wiktoria Latańska              – V miejsce

Anastazja Muślewska         – VII miejsce

Aleksandra Lupa                 – IX miejsce

Hanna Kordzińska              – IX miejsce

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy udanego występu zwłaszcza zawodniczkom debiutującym.