MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

W Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp., 29 września 2023 roku, odbyły się VIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko–pomorskiego pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego.

Organizatorem i fundatorem pucharu, medali i dyplomów pamiątkowych oraz nagród był Kujawsko Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Dragon” w Janowcu Wlkp. Turniej zgromadził 22 młodych bilardzistów z siedmiu klubów: Tczewa, Lisewa, Piechcina, Łabiszyna, Żnina i Janowca Wlkp. Gry toczyły się w skróconą odmianę 9-bil w systemie 2 KO do trzech wygranych partii. Były to zawody pełne niespodzianek i niespodziewanych rozstrzygnięć. Drużynę UKS Dragon reprezentowali: Hanna Kordzińska, Wiktoria Latańska, Aleksandra Lupa i Filip Lisiecki. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Jaromir Brodecki.

Trójka naszych zawodników dotarła do ćwierćfinałów.

Byli to Hanna Kordzińska, Wiktoria Latańska i Filip Lisiecki.

Ostatecznie Filip i Wiktoria zajęli V miejsce.

Do półfinału awansowała Hanna Kordzińska, która ostatecznie uległa zawodniczce z UKS Lisewo Marcelinie Szulc 3:1.

Hanna Kordzińska zajęła III miejsce.

Finałowy pojedynek to bardzo emocjonujący i zacięty pomiędzy zawodniczkami UKS Lisewo Marceliną Szulc i Zuzanną Chmielewicz, pojedynek zakończył się wynikiem 3: 1 dla Zuzanny Chmielewicz.

Oto wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

I miejsce – Zuzanna Chmielewicz

II miejsce – Marcelina Szulc

III miejsce – Krystian Walkowiak

III miejsce – Hanna Kordzińska

Najlepsi bilardziści tego turnieju otrzymali puchary i medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Pani prezes KPOZBil, Katarzyny Świtały. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. i prezesa UKS Dragon w Janowcu Wlkp., Przemysława Kotuli.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanego turnieju!